آموزش زبان نصرت
آموزش زبان رزتا استونads
ads
ads
ads
ads
ads

تصویر دیده نشده از رهبر انقلاب در جنگ تحمیلی

«دایرهالمعارف جامع مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» به همت جعفر شیرعلی‌نیا – محقق و پژوهشگر تاریخ جنگ – پس از تلاشی دوساله و با همکاری یک تیم ۳۰ نفره با قیمت ۳۹هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده است…

چاپ اول دایرهالمعارف جامع مصور تاریخ جنگ ایران و عراق که در قالب کتابی ۵۰۰ صفحه‌ای به بازار عرضه شد، با استقبال مخاطبان تمام شد.

tarikh jang 4546

به گزارش خبرآنلاین، «دایرهالمعارف جامع مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» به همت جعفر شیرعلی‌نیا – محقق و پژوهشگر تاریخ جنگ – پس از تلاشی دوساله و با همکاری یک تیم ۳۰ نفره با قیمت ۳۹هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: ««دایرهالمعارف مصور تاریخ جنگ» با برخورداری از ۱۰۰۰ عکس مستند تاریخی، ۲۰۰ نقشه و ۴۰ جدول و نمودار آماری به بازار عرضه شده و در تدوین آن از بیش از ۳۰۰ منبع مکتوب و ۳۰ مصاحبه با فرماندهان و مسؤولان جنگ بهره‌برداری شده است. ۲۰۰ عکس اختصاصی نیز برای کتاب تهیه و تولید شده است. همچنین عکس‌های مختلفی در کتاب از جنگ هشت‌ساله قرار دارد که برای اولین‌بار منتشر می‌شوند.

ناشر درباره این اثر جامع توضیح داده است: «در خصوص جنگ هشت‌ساله ایران و عراق تاکنون منابع مکتوب فراوانی منتشر شده که برخی از آن‌ها با استقبال مخاطبان عام نیز مواجه شده است. اغلب این آثار مکتوب دارای تصاویر محدودی بوده‌اند که امکان بازسازی رویدادها را در ذهن مخاطب به شکل محدود فراهم کرده‌اند. در کتاب «دایرهالمعارف مصور تاریخ جنگ» به دلیل استفاده از حجم فراوان عکس، نمودار، نقشه و تصاویر گرافیکی این امکان برای مخاطب ایجاد شده تا تمامی آن‌چه را در بخش‌های متنی کتاب مطالعه می‌کند، در ذهن خود بازسازی کند.

در خصوص نقشه‌های استفاده‌شده در کتاب نیز باید گفت بخش عمده‌ای از نقشه‌های به کار گرفته‌شده در کتاب‌های پیشین، نقشه‌هایی نظامی بوده که برای عموم مردم قابل فهم نبوده‌اند، اما در این کتاب حدود ۲۰۰ نقشه با استناد به اطلس‌های معتبر بازآفرینی و طراحی مجدد شده که مطالعه آن برای عموم مخاطبان قابل فهم است. انتشار جدول‌های آماری برای کمک به مخاطب و امکان مقایسه میان موضوع‌های مختلف از دیگر ویژگی های این کتاب ذکر شده است.

مخاطبان کتاب در کنار مطالعه بخش‌های متنی، ۲۰۰ نقشه از عملیات‌های جنگ ایران و عراق را مشاهده می‌کنند و در فصل‌هایی جداگانه جنگ‌افزارهای استفاده‌شده در جنگ، لوازم شخصی رزمندگان، رسانه‌های جنگ و …. نیز به صورت تصویری به مخاطب معرفی شده‌اند.

همچنین خلاصه کتاب به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و عربی در فصل پایانی کتاب درج شده است.»

aiatol lah khmene 5667

در شرح این عکس اینگونه درج شده که «آیت الله خامنه ای پس از پذیرش قطعنامه میان رزمنده های جبهه جنوب آمده بود که عراق همچون روزهای ابتدایی جنگ که او در جبهه بود حمله کرد.»

این دایره‌المعارف در واقع تلفیقی از کتاب‌های متنی، تصویری، اطلس گونه و اسنادی درباره تاریخ جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و چگونگی انجام عملیات‌های مختلف در این زمینه است و از این رو کوشیده است تا نظر مخاطبان گوناگون کتاب‌های حوزه جنگ تحمیلی را جلب کند.

با آن‌که روایت‌های گوناگون متنی، تصویری، اطلس گونه و اسنادی درباره تاریخ جنگ تحمیلی عراق علیه ایران ارایه می‌کند و می‌کوشد نظر مخاطبان گوناگون کتاب‌های این حوزه را جلب کند اما توجه کافی نداشتن به مسایل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی حین جنگ، مخاطب را چشم انتظار جلد دوم این اثر نگه می‌دارد
تصاویر منتشر شده در «دایره‌المعارف مصور تاریخ جنگ ایران و عراق» علاوه بر این‌که صحنه‌های رزم را نمایش داده‌، مخاطب را با تجهیزات نظامی به‌کار رفته در جنگ ایران و عراق، چون لباس‌های رزمندگان، ابزار رسانه‌ای و تبلیغی جنگ هم آشنا می‌کند.
فصل‌هایی جداگانه جنگ‌افزارهای استفاده‌شده در جنگ، لوازم شخصی رزمندگان، رسانه‌های جنگ و …. نیز به صورت تصویری به مخاطب معرفی شده‌اند.

منبع : خبر آنلاین

برچسب:

تاريخ ارسال مطلب : ۹ شهریور, ۱۳۹۲ | دسته: اخبار گوناگون, خبر

عضويتعضويت : ارسال جديدترين عکسها و مطالب داغ روز هر شب به ايميل شما [اينجا کليک کنيد] عضويت
توضيحاتي در باب خانم توکلی | خانم توکلی's آي دي AIM

تمام پست هاي نوشته شده توسط


قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.
?