آموزش زبان نصرت
آموزش زبان رزتا استونads
ads
ads
ads
ads
ads

میانگین تورم بخشی ۷ خودرو اعلام شد

خودروهایی که  تورم بخشی آنها اعلام نشده سهم زیادی در بازار ندارند اما قطعا این موضوع را پی گیری می کنیم تا تورم بخشی خودروهای باقی مانده نیز اعلام شود…

khodro 4546

رئیس شورای رقابت از اعلام متوسط هزینه های تولید خودروهای تیانا، پیکاپ دو کابین، مگان اتوماتیک ۲۰۰۰، مگان ۱۶۰۰، پاژن وانت دو کابین، مزدا ۳ جدید (تیپ۴) و مزدا ۳(۱۶۰۰) بر اساس ارز مبادله ای و ارز آزاد خبر داد.

جمشید پژویان از اعلام متوسط هزینه های تولید خودروهای تیانا، پیکاپ دو کابین، مگان اتوماتیک ۲۰۰۰، مگان ۱۶۰۰، پاژن وانت دو کابین، مزدا ۳ جدید(تیپ۴) و مزدا ۳(۱۶۰۰) بر اساس ارز مبادله ای و ارز آزاد خبر داد و تصریح کرد: به جز یکی دو مورد از خودروها که آنالیز قیمتی آنها از سوی خودروسازان به بانک مرکزی ارسال نشده  متوسط هزینه های تولید باقی خودروها اعلام شده است.

رئیس شورای رقابت  با اشاره به اینکه تورم بخشی این خودروها طی  دو هفته گذشته به خودروسازان ابلاغ شد، افزود: اطلاعات خودروهای باقی مانده برای تعیین تورم بخشی باید از سوی خودروسازان به بانک مرکزی داده شود که ما هم این موضوع را دنبال می کنیم.

پژویان همچنین ادامه داد: خودروهایی که  تورم بخشی آنها اعلام نشده سهم زیادی در بازار ندارند اما قطعا این موضوع را پی گیری می کنیم تا تورم بخشی خودروهای باقی مانده نیز اعلام شود.
وی درباره زمان اعلام تورم بخشی این خودروها نیز گفت: این زمان بستگی به خودروسازان دارد که چه زمانی آنالیز قیمتی خود را به بانک مرکزی اعلام کنند.

رئیس شورای رقابت در پاسخ به این سوال که اخیرا بحث هایی مبنی بر در خواست تغییر دستورالعمل قیمت گذاری خودرو مطرح می شود؛ آیا شورای رقابت چنین درخواستی دریافت کرده است؟ خاطر نشان کرد: هیچ درخواستی تاکنون برای بررسی دستورالعمل قیمت گذاری نرسیده و اگر درخواستی در این خصوص دریافت کنیم قطعا در شورای رقابت آن را بررسی می کنیم.

جدول متوسط تغییرات هزینه های تولید

ردیف

نوع خودرو

میانگین درصد تغییر سال ۹۱ به سال ۹۰ بر اساس نرخ ارز مبادله ای

میانگین درصد تغییر سال ۹۱ به سال ۹۰ براساس نرخ ارز آزاد

۱

تیاناHIGH

۷۱/۹

۹۷/۸

۲

پیکاپ دو کابین

۷۲/۲

۹۸/۴

۳

مگان اتوماتیک ۲۰۰۰

۷۳/۵

۱۰۰/۴

۴

مگان E۲۱۶۰۰

۷۳/۳

۱۰۰/۰۱

۵

پاژن وانت دو کابین ۳۰۰۰

۶۴/۸

۸۶/۴

۶

مزدا ۳ جدید- تیپ ۴

۶۶/۴

۸۸/۸

۷

مزدا ۳-۱۶۰۰

۶۴/۵

۸۵/۷

منبع : برترین ها

برچسب:

تاريخ ارسال مطلب : ۵ مرداد, ۱۳۹۲ | دسته: خبر, خبر اقتصادی

عضويتعضويت : ارسال جديدترين عکسها و مطالب داغ روز هر شب به ايميل شما [اينجا کليک کنيد] عضويت
توضيحاتي در باب خانم توکلی | خانم توکلی's آي دي AIM

تمام پست هاي نوشته شده توسط


قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.
?