آموزش زبان نصرت
آموزش زبان رزتا استونads
ads
ads
ads
ads
ads

نامه طالبان به دختربچه ای که ترورش کرد

یکی از اعضای ارشد گروه طالبان پاکستان با ارسال نامه ای به ملاله یوسفزی دختر ۱۴ ساله پاکستانی که سال گذشته به ضرب گلوله این گروه ستیزه جو ترور شد، توضیحاتی درباره ترور او نگارش کرد.

taleban43545

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان “عدنان رشید” یکی از فرماندهان بلند پایه گروه طالبان پاکستان در این نامه توضیحاتی را درباره ترور مهر ماه سال گذشته یوسفزی ارایه کرده است.

رشید در این نامه اعلام کرده که از شنیدن خبر ترور او شوکه شده است و آرزو می کرده است که این اتفاق هرگز نمی افتاد.

با این حال این فرمانده ارشد طالبان گفته است که ترور ملاله نه به دلیل تلاش های او برای ادامه تحصیل دختران پاکستانی بلکه به دلیل فعالیت های تبلیغی و رسانه ای بوده است که علیه گروه طالبان انجام داده است.

ملاله از سه سال پیش و همزمان با تسلط طالبان بر دره سوات پاکستان که قانون منع تحصیل دختران را به مورد اجرا گذاشتند با انجام فعالیت های رسانه ای و نگارش نامه هایی روزانه به رسانه های غربی علیه این اقدام طالبان موضع گرفت و خواستار حق تحصیل برای دختران شد.

طالبان در مهر ماه سال گذشته با هدف قرار دادن جمجمه این دختر ۱۴ ساله او را ترور کردند اما ملاله از این ترور جان سالم به در برد و در بیمارستانی در بیرمنگام انگلیس تحت مداوا قرار گرفت.

عدنان رشید در نامه خود از ملاله خواسته است که به پاکستان بازگردد و این بار قلم خود را به جای ترویج حق تحصیل زنان و مخالفت با طالبان،در راه ترویج اسلام به کار گیرد. رشید در این نامه بابت ترور ملاله از او عذرخواهی نکرده است و اعلام کرده که نوشته هایش نظر شخصی اوست و ربطی به مواضع رسمی گروه طالبان پاکستان ندارد.

نگارش این نامه در واکنش به اظهارات روز جمعه ملاله در مقر سازمان ملل در نیویورک صورت گرفت . در آن اظهارات ملاله با اشاره به ترور خود به دست گروه طالبان گفت که طالبان گمان می برده با گلوله می توانند او را ساکت کنند، اما در این هدف خود شکست خوردند.

ترور ملاله او را تبدیل به چهره ای جهانی و نماد مقاومت در برابر اقدامات متحجرانه گروه طالبان در منع تحصیل دختران و زنان در افغانستان و پاکستان کرده است.

 

منبع : تابناک

برچسب:

تاريخ ارسال مطلب : ۲۷ تیر, ۱۳۹۲ | دسته: اخبار گوناگون, خبر

عضويتعضويت : ارسال جديدترين عکسها و مطالب داغ روز هر شب به ايميل شما [اينجا کليک کنيد] عضويت
توضيحاتي در باب خانم توکلی | خانم توکلی's آي دي AIM

تمام پست هاي نوشته شده توسط


قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.
?