آموزش زبان نصرت
آموزش زبان رزتا استونads
ads
ads
ads
ads
ads

واکنش ایران به درخواست بازدید از پارچین

علی‌اکبر صالحی با اشاره به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران که عصر روز چهارشنبه به وقت وین پایتخت اتریش در اختیار ۳۵ عضو شورای حکام قرار گرفت، با بیان اینکه انتشار گزارش‌های آژانس درباره ایران دیگر امری عادی و تکراری شده است، اظهار کرد: در این گزارش آژانس به جزییات فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ایران مثل تعداد سانتریفیوژها اشاره کرده است…

رییس سازمان انرژی اتمی ادعاها و جوسازی‌های رسانه‌های غربی درباره سایت پارچین را غیرعلمی دانست و افزود: آنها سعی دارند افکار عمومی را نسبت به این موضوع منحرف ساخته و اتهام‌هایی را به ایران وارد کنند.
خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان انرژی اتمی ادعاها و جوسازی‌های رسانه‌های غربی درباره سایت پارچین را غیرعلمی دانست و افزود: آنها سعی دارند افکار عمومی را نسبت به این موضوع منحرف ساخته و اتهام‌هایی را به ایران وارد کنند.

علی‌اکبر صالحی با اشاره به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران که عصر روز چهارشنبه به وقت وین پایتخت اتریش در اختیار ۳۵ عضو شورای حکام قرار گرفت، با بیان اینکه انتشار گزارش‌های آژانس درباره ایران دیگر امری عادی و تکراری شده است، اظهار کرد: در این گزارش آژانس به جزییات فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ایران مثل تعداد سانتریفیوژها اشاره کرده است.

وی درباره توافق ایران و آژانس برای برگزاری دور دیگری از مذاکرات فنی و حقوقی که در گزارش به آن اشاره شده است، با تایید این مطلب گفت: در ادامه گفت‌وگوهای قبلی میان ایران و آژانس، قرار شده است کارشناسان آژانس و سازمان انرژی اتمی، ۵ مهرماه در وین با یکدیگر دیدار کنند.

صالحی در پاسخ به برخی ادعاها و جوسازی رسانه‌ای درباره سایت پارچین گفت: این حرف‌ها درباره پارچین غیرعلمی است. مواد رادیو اکتیو چیزی نیست که با آسفالت کردن و یا هر چیز دیگر قابل پنهان کردن باشد. برخی رسانه‌های خارجی سعی در انحراف اذهان وافکار عمومی در این باره دارند و می‌خواهند از بی‌اطلاعی عموم مردم استفاده کرده و اتهام‌هایی را به ایران وارد کنند.

رییس سازمان انرژی اتمی همچنین درخصوص درخواست آژانس برای بازدید از پارچین تصریح کرد: به این موضوع در چارچوب مذاکرات ایران و آژانس به طور جداگانه پرداخته خواهد شد و دیدگاه‌های دو طرف در مذاکرات بیان می‌شود.

صالحی همچنین درخصوص نیروگاه بوشهر گفت: کارها در بوشهر طبق روال ادامه دارد و بعد از آنکه تمام تست‌ها انجام شد و از کارکرد درست تجهیزات اطمینان حاصل کردیم، پیمانکار روسی طبق برنامه نیروگاه را به کارفرما تحویل می‌دهد و در طی سه سال بعد، از تعداد کارشناسان روس به طور مرتب کاسته خواهد شد.

رییس سازمان انرژی اتمی درباره زمان تحویل نیروگاه به پیمانکار ایرانی با بیان اینکه زمان خیلی در این مساله مهم نیست، گفت: مهم آن است که از کارکرد صحیح نیروگاه اطمینان حاصل کنیم، پس از آن نیروگاه را تحویل می‌گیریم.

منبع : برترین ها

برچسب:

تاريخ ارسال مطلب : ۷ شهریور, ۱۳۹۲ | دسته: اخبار گوناگون, خبر

عضويتعضويت : ارسال جديدترين عکسها و مطالب داغ روز هر شب به ايميل شما [اينجا کليک کنيد] عضويت
توضيحاتي در باب خانم توکلی | خانم توکلی's آي دي AIM

تمام پست هاي نوشته شده توسط


قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.
?