آموزش زبان نصرت
آموزش زبان رزتا استونads
ads
ads
ads
ads
ads

ادعای آمادگی روحانی برای دیدار با اوباما

سخنرانی اوباما که در آن حق استفاده ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به‌رسمیت شناخته شد و همچنین تلاش برای تغییر نظام سیاسی در ایران رد شد برای عده زیادی از ایرانی‌ها خوشایند بوده است چرا که لحنی احترام‌آمیز داشته است…

روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی در خصوص دیدار انجام نشده بین حسن روحانی، رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و باراک اوباما، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، ضمن اشاره به سخنان رئیس‌جمهور کشورمان در مصاحبه با سی‌ان‌ان در خصوص عدم وجود راهبرد مشخص برای چنین دیداری، ادعا کرده است که در آینده ممکن است چنین دیداری برگزار شود.

roohani 3545

واشنگتن‌پست این باور را مطرح کرده که احتمالا روحانی به‌خاطر برخی ملاحظات داخلی از دیدار با رئیس‌جمهوری آمریکا خودداری کرده است.

بنابر گزارش فوق، سخنرانی اوباما که در آن حق استفاده ایران از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به‌رسمیت شناخته شد و همچنین تلاش برای تغییر نظام سیاسی در ایران رد شد برای عده زیادی از ایرانی‌ها خوشایند بوده است چرا که لحنی احترام‌آمیز داشته است.

با این حال، واشنگتن‌پست در گزارش خود ترجمه تحریف‌شده سی‌ان‌ان از سخنان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران را مورد استناد قرار داده و مواضع وی در خصوص هلوکاست را با مواضع سابق ایران در تضاد انگاشته است.

این در حالی است که روحانی در خصوص هلوکاست اظهارنظر نکرده و این اظهارنظر را به تاریخ‌دانان وانهاده است.

واشنگتن‌پست که عموما از نیروهای اصول‌گرای ایرانی تحت عنوان «محافظه‌کاران تندرو» نام می‌برد، اذعان کرده که این نیروها از نظر ایدئولوژیک در سخنرانی روحانی نقطه منفی خاصی مشاهده نکرده‌اند و بنابراین انتقادی از وی نکرده‌اند و در چند مورد که اظهارنظرهایی از آنها مشاهده شده، مثبت بوده است.

این روزنامه آمریکایی تصریح کرده که اگرچه دیداری بین روحانی و اوباما برگزار نشد اما دیدار وزیر خارجه آمریکا و ظریف بر جای خود باقی است.

ظریف و کری قرار است در قالب دیدار بین ایران و ۱+۵ با یکدیگر مواجه شوند. این بالاترین دیدار رسمی بین یک مقام ایرانی و یک دولتمرد آمریکایی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.

 

منبع : برترین ها

برچسب:

تاريخ ارسال مطلب : ۴ مهر, ۱۳۹۲ | دسته: خبر, خبر سیاسی

عضويتعضويت : ارسال جديدترين عکسها و مطالب داغ روز هر شب به ايميل شما [اينجا کليک کنيد] عضويت
توضيحاتي در باب خانم توکلی | خانم توکلی's آي دي AIM

تمام پست هاي نوشته شده توسط


قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.
?