آموزش زبان نصرت
آموزش زبان رزتا استونads
ads
ads
ads
ads
ads

سخنان توهین آمیز نتانیاهو علیه روحانی در تلویزیون آمریکا

نخست وزیر راستگرای اسراییل گفت که ایران تنها ۶۰ کیلوگرم با ذخائر اورانیوم کافی برای ساخت بمب هسته ای فاصله دارد و هم اکنون ۱۹۰ کیلو اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده دارد؛ در حالی که ۷ ماه پیش تنها ۱۱۰ کیلو اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده داشت…

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر جنگ طلب و افراطی اسراییل روز گذشته در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی “CBS” آمریکا با تکرار اتهامات همیشگی رژیم تل آویو علیه فعالیت های هسته ای ایران، در توصیف رییس جمهور منتخب مردم ایران از الفاظ توهین آمیز استفاده کرد.

netaniahoo44567
به گزارش عصر ایران به نقل از نیویورک تایمز، نتانیاهو در مصاحبه با برنامه تلویزیونی “رو در رو با ملت ” شبکه سی بی اس آمریکا با ادعای اینکه ایران جامعه جهانی را فریب می دهد، گفت که حکومت ایران باید غنی سازی را به طور کامل متوقف ، ذخائر اورانیوم غنی شده خود را به خارج از ایران منتقل کند و سایت هسته ای فردو را نیز تعطیل کند.

وی در پاسخ به این سوال که از نظر او انتخاب حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران تا چه میزان می تواند تغییراتی را در سیاست های هسته ای ایران حاصل کند، گفت:” او […] در لباس میش است! که استراتژی اش ساخت بمب هسته ای با خنده است.”

نخست وزیر راستگرای اسراییل گفت که ایران تنها ۶۰ کیلوگرم با ذخائر اورانیوم کافی برای ساخت بمب هسته ای فاصله دارد و هم اکنون ۱۹۰ کیلو اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده دارد؛ در حالی که ۷ ماه پیش تنها ۱۱۰ کیلو اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده داشت.

نتانیاهو در ادامه در توجیه اینکه چرا اسراییل بیش از آمریکا نسبت به برنامه هسته ای ایران حساس است، گفت که اسراییل در نزدیکی ایران است و از این جهت نسبت به تهدیدات ناشی از برنامه هسته ای ایران آسیب پذیر تر است و از این رو ممکن است زودتر از آمریکا به تهدیدات ناشی از برنامه هسته ای ایران واکنش نظامی نشان بدهد.

نتانیاهو در ادامه بار دیگر خواستار ترسیم خط قرمزی مشخص برای ایران به منظور اقدام نظامی در صورت عدم توقف برنامه های هسته ای این کشور شد و افزود بدون ترسیم  چشم انداز اقدام نظامی علیه ایران ، برنامه های هسته ای این کشور بدون تغییر ادامه خواهد یافت.

گفتنی است نتانیاهو صبح روز گذشته و پیش از پخش مصاحبه اش از شبکه سی بی اس آمریکا نیز در سخنانی در آغاز نشست کابینه خود درباره برنامه هسته ای ایران صحبت کرد و خواستار برخورد قاطعانه آمریکا و جامعه جهانی با برنامه هسته ای ایران شد.

منبع : عصر ایران

برچسب:

تاريخ ارسال مطلب : ۲۴ تیر, ۱۳۹۲ | دسته: خبر, خبر سیاسی

عضويتعضويت : ارسال جديدترين عکسها و مطالب داغ روز هر شب به ايميل شما [اينجا کليک کنيد] عضويت
توضيحاتي در باب خانم توکلی | خانم توکلی's آي دي AIM

تمام پست هاي نوشته شده توسط


قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.
?