آموزش زبان نصرت
آموزش زبان رزتا استونads
ads
ads
ads
ads
ads

هاشمی نماینده ایران درمذاکره با اوباما شود

اندیشکده آمریکایی امنیت ملی «ترومن» خواستار عذرخواهی واشنگتن از ایران به خاطر حمله به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷ شد…
باید عذرخواهی کنیم که ۲۹۰ مسافر ایرانی را کشتیم ،سگ زنجیری آمریکا دوباره پارس کرد،علت بازگشت پرونده هاشمی به دادسرا،سودای جک برای سفر به ایران،دستور جدید دولت

khabar vigeh5789

به گزارش مرآت،باید عذرخواهی کنیم که ۲۹۰ مسافر ایرانی را کشتیم

اندیشکده آمریکایی امنیت ملی «ترومن» خواستار عذرخواهی واشنگتن از ایران به خاطر حمله به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷ شد.

کریستین کوپر نویسنده این یادداشت خاطرنشان می‌کند: در بازخواهی علنی که از نوارهای ناو «یو اس اس وینسنس» صورت پذیرفته مشخص شده هواپیمای «ایران ایر ۶۵۵» در مسیر هوایی تجاری قرار داشته و کد ترانسپوندر بین‌المللی هواپیماهای غیرجنگی را مخابره می‌کرده است. این هواپیما هم چنین در حال دور شدن از ناو «وینسنس» بوده است، تنها ۴۵ ثانیه بعد «یو اس اس وینسنس» با شلیک هم‌زمان دو موشک زمین به هوا هواپیمای ایرباس ای۳۰۰ را به سرعت به دو نیم کرد و تمام ۲۹۰ سرنشین آن را کشت.

به گزارش «تیک» وی می‌افزاید: ریگان، در پاسخ به این اتفاق در بیانیه‌ای ۱۵۱ کلمه‌ای این رخداد را اقدام صحیح دفاعی خواند و به خانواده‌های گروه پروازی و مسافران تسلیت گفت اما برای این موضوع واقعا عذرخواهی نکرد. «هاشمی رفسنجانی» به درستی از اقدام تلافی‌جویانه علیه این جنایت آمریکا سخن گفت آیا لازم است که از کنگره امروز عذرخواهی کند؟ و یا شاید بیانیه‌ای از سوی رئیس‌جمهور کافی باشد؟ و شاید به بیانیه‌ای از سوی «کمیته روابط خارجی سنا» یا بیانیه‌ای توسط یک نماینده کنگره هم بتوان اکتفا کرد؟

تحلیلگر اندیشکده امنیت ملی ترومن تأکیدکرد: چه طور است که من، به عنوان یک شهروند آمریکایی، شروع کننده باشم؟ من متأسفم که کشورم ۲۵ سال پیش مرتکب خطایی شد که به کشته شدن شهروندان بی‌گناه شش کشور، که بیش‌ترشان از ایران بودند، انجامید.

من متأسفم که پیچیدگی‌های جنگ ایران و عراق به احتمال بسیار موجب شد روند اخلاقی و صحیح عذرخواهی رسمی آمریکا از ایران رخ ندهد و من متأسفم که سقوط پرواز ۶۵۵ ایران‌ایر موجب شد تا آن چه که می‌توانست پس از روابط با عربستان سعودی مهم‌ترین روابط آمریکا در منطقه محسوب شود در سایه سرد و طولانی بدبینی فرو رود. من متأسفم که آمریکا مرتکب چنین خطایی شد و هنوز هم باید برای جبران آن تلاش کند.

کوپر در پایان نوشت: زمان آن فرا رسیده که آمریکا با نشان دادن حسن نیت آغازگر بهبود روابط با ایران باشد و بدون این که موضوعی موجب رنجش طرفین شود در را به روی روابطی نو با دولت «حسن روحانی» بگشاید. آیا عذرخواهی آمریکا در سال ۲۰۱۳ می‌توان فرصت از دست رفته را دوباره بازگرداند؟ احتمال این اتفاق ضعیف است.

سگ زنجیری آمریکا دوباره پارس کرد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای چندمین بار خواستار تشدید فشار غرب بر ایران شد و گفت غرب نباید فریب انتخابات ایران و حسن روحانی را بخورد.

وی در سخنانی که طبق معمول بوی گزافه‌گویی می‌دهد گفته است: «با توجه به پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران،‌ تشدید تحریم‌های اقتصادی و ارائه یک گزینه نظامی معتبر علیه این کشور بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد تا از برنامه اتمی خود دست بردارد.»

نخست‌وزیر اسرائیل می‌افزاید: «یک ماه از انتخابات ریاست جمهوری ایران گذشته و ایران هنوز با سرعت بسیار به سمت توسعه توانایی‌های اتمی پیش می‌رود. ایران روند پالایش غنی‌سازی (اورانیوم) خود را توسعه داده و به طور همزمان در حال ساخت رآکتور تولید پلوتونیوم است».

او همچنین گفت ایران باید همه فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند و همه (اورانیوم) غنی شده را از مرزهای کشور خارج نماید و نیروگاه غنی‌سازی غیرقانونی قم را تعطیل کند.

نتانیاهو همچنین در مصاحبه با سی‌بی‌اس گفت: «ساعت اسرائیل در برابر ایران تندتر از ساعت آمریکایی‌ها کار می‌کند زیرا ما فاصله (جغرافیایی) کمی با ایران داریم؛ می‌توانیم آسیب بیشتری ببینیم و لذا فوریت مسئله برای ما به نسبت آمریکایی‌ها متفاوت است».

نتانیاهو به باب شیفر مجری قدیمی سی‌بی‌اس گفت: «من از کشورم در برابر رژیمی که ما را به نابودی دوباره تهدید می‌کند، دفاع می‌کنم».نتانیاهو آمریکا را نیز به برداشتن گام‌های جدی‌تر در برابر ایران فرا خواند و گفت: «مهم این است که سران تهران بفهمند که بعد از انتخابات‌شان، سیاست (فشار و تحریم علیه ایران) فرقی نمی‌کند».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، رئیس جمهوری منتخب ایران را «ابزاری» برای رسیدن به بمب اتمی ایران نامید و گفت «او لبخند می‌زند و ایران بمب می‌سازد».نتانیاهو به سی‌بی‌اس گفت: «روحانی از احمدی‌نژاد انتقاد می‌کند که چرا گرگی در پوست گرگ بوده است. او گرگی در لباس میش است»(!)

یاوه‌گویی نتانیاهو در حالی است که او بهتر از هرکس می‌داند در صورت ارتکاب کوچک‌ترین خطایی، حیفا و تل‌آویو با خاک یکسان خواهند شد. در عین حال براساس تقسیم کار انجام شده، چون دولت آمریکا رأساً نمی‌خواهد با اعتبار خود بازی کرده و درباره اقدام نظامی بلوف بزند، ‌مسئولیت این کار معمولاً به رژیم صهیونیستی- سگ زنجیری آمریکا- سپرده می‌شود تا به اصطلاح کفه داشته‌ها و تهدیدهای آمریکا مقابل ایران سنگین‌تر شود.

پیش از این کسانی چون مئیر داگان (رئیس سابق سرویس جاسوسی اسرائیل) تصریح کرده‌اند که امثال نتانیاهو زیاد پارس می‌کنند اما قادر به گاز گرفتن نیستند.رژیم صهیونیستی هم تنها رژیم اشغالگر در دنیا محسوب می‌شود که به ضرب و زور نسل‌کشی و قتل عام زنان و کودکان بی‌گناه به حیات ننگین خود تداوم می‌بخشد.

سخنگوی ستاد عارف: روحانی اصلاح‌طلب نیست

سخنگوی ستاد انتخاباتی دکتر عارف در انتخابات ریاست‌جمهوری با انتقاد از اصلاح‌طلبان گفت آنها چند روز یکبار تحلیل‌های خود را عوض می‌کنند. خامسیان تصریح می‌کند که عارف تنها نامزد اصلاح‌طلبان بود و روحانی اصلاح‌طلب نیست.

علیرضا خامسیان در مصاحبه با خبرگزاری دانشجو با تاکید بر اینکه عارف در شرایط قهر و تحریم اصلاح‌طلبان نامزد شد، گفت: خیلی از دوستان در جبهه اصلاحات متاسفانه تحلیل درستی از شرایط سیاسی نداشتند و متاسفانه در عرض چند روز تحلیل‌هایشان متفاوت می‌شد یک روز از عدم شرکت حرف می‌زدند، یک روز از تحریم انتخابات می‌گفتند و روز دیگر از شرکت در انتخابات سخن می‌گفتند. در طی یکی دو هفته مانده به انتخابات، اگر دقت کرده باشید برخی از افراد اصلاح‌طلب تغییر تحلیل‌هایشان بسیار زیاد بود و این مناسب یک کنش‌گر سیاسی نیست.

مسئول روابط عمومی دفتر عارف در توضیح اینکه چرا عارف تنها نامزد اصلاح‌طلبان بود می‌گوید: وقتی که ثبت‌نام آغاز شد و آقای عارف ثبت‌نام کردند، برخی از چهره‌های دیگر از جمله آقای شریعتمداری نیز ثبت‌نام کرده و وارد عرصه انتخابات شدند. آقای مهرعلیزاده و اسحاق جهانگیری هم که قرار بود، کاندیدا شوند، در صحنه حضور پیدا نکردند و قرار بود که بین این چهار نفر اجماع صورت بگیرد. اما در میانه اجماع آقای هاشمی وارد عرصه انتخابات شد در چنین شرایطی آقای عارف تنها کاندیدای اصلاح‌طلبان بود.

این همکار نشریات اصلاح طلب در ادامه می‌گوید: تنها کسی که خود را در میان هشت نامزد انتخابات اصلاح‌طلب می‌دانست کسی غیر از آقای عارف نبود. آقای روحانی هم گفته بودند که من اصلاح‌طلب نیستم و فردی اعتدال‌گرا هستم و صراحتا اعلام کردند که من از کلمه «فراجناحی» خوشم می‌آید. پس این مسئله نشان می‌دهد که تنها کاندیدای اصلاح‌طلب دکتر عارف بود.

وی در پاسخ این سؤال که نهایتا آقای عارف به نفع آقای روحانی کنار کشیدند؟ می‌گوید: این سؤال را از خود آقای دکتر بپرسید. ولی مشخصا کناره‌گیری آقای عارف موجب پیروزی آقای روحانی شد. ایشان در بیانیه‌شان اعلام کردند که به خاطر مرقومه‌ای که آقای خاتمی به ایشان دادند و به خاطر دوری از انشقاق در جریان اصلاح‌طلبی به خواست آقای خاتمی از انتخابات کنار می‌کشند.
رئیس ستاد انتخاباتی عارف در این مصاحبه از کرباسچی دبیرکل کارگزاران به خاطر پیش‌دستی بر شورای مشورتی اصلاح‌طلبان و اعلام حذف عارف انتقاد کرد.

مشاور بودند یا وزیران پیشنهادی؟!

همراهی برخی چهره‌های سیاسی و اقتصادی با رئیس‌جمهور منتخب در دیدار از مجلس این احتمال را تقویت کرده که شماری از آنها به عنوان وزیر به مجلس معرفی خواهند شد یا احتمالا در دیگر بخش‌های کابینه یازدهم به کار گماشته خواهند شد.

در جریان دیدار روز یکشنبه دکتر روحانی با نمایندگان مجلس، شماری از چهره‌های سیاسی و اقتصادی و از جمله محمد شریعتمداری، محمدباقر نوبخت، اکبر ترکان، محمدرضا نعمت‌زاده، محمود واعظی، محمد فروزنده و اسحاق جهانگیری وی را همراهی کردند. حسین فریدون، علی ربیعی، محمدجواد ظریف، حسام‌الدین آشنا، محمد نهاوندیان، علی یونسی، مرتضی بانک، امیرحسین زمانی‌نیا، علی عسکری، سیدمحمود علوی و محمدرضا صادق از دیگر مشاوران همراه روحانی در این دیدار بودند.

این در حالی است که بنا بر برخی گزارش‌ها ۳ کمیته سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اجتماعی شامل ۱۳ کارگروه مشغول فهرست کردن نامزدهای احتمالی تصدی وزارت و معاونت هستند که توسط افرادی مانند یونسی، مسجدجامعی، توفیقی، نهاوندیان، صالحی، ربیعی، واعظی و ترکان مدیریت می‌شود.

به گفته علی عسکری مشاور پارلمانی دکتر روحانی، پانصد نفر در زیرمجموعه کارگروه‌ها مشغول فعالیت می‌باشند.
در همین حال حسین-ن رئیس کمیته اطلاع‌رسانی حزب منحله جبهه مشارکت که در خارج از کشور اقامت دارد در مصاحبه با بی‌بی‌سی و در پاسخ به این سؤال که اصلاح‌طلبان از روحانی درباره ترکیب کابینه چی می‌خواهند؟ افزود: اصلاح‌طلبان سهم نمی‌خواهند اما مطالبه دارند.

وی خاطرنشان کرد: آقای روحانی تیم‌های نسبتا خوبی را برای وزرا انتخاب کردند و مشورت‌های خوبی می‌گیرند اما اینکه در نهایت چی بیرون خواهد آمد همه منتظر هستیم ببینیم.

این چهره فعال در فتنه ۸۸ در عین حال بدون اشاره به نقش حزب متبوع خویش در تبدیل فضای سیاسی به فضای ضدامنیتی گفته است: یکی از آسیب‌های جدی که ما و به خصوص چهار سال گذشته با آن مواجه بودیم سایه امنیتی است که بر حوزه‌های مختلف کشور سنگینی می‌کند و روحانی باید این فضای امنیتی را برطرف کند.

نامی که برای مردم ایران چندش‌آور است

مشاور سابق پنتاگون، سازمان منافقین را فرقه‌ای دغل‌باز و چندش‌آور برای مردم ایران توصیف کرد.مایکل روبین محقق مؤسسه امریکن اینترپرایز در مجله کامنتری به افتضاح آخرین میتینگ منافقین با حضور افراد غیر ایرانی اشاره کرد و نوشت: بیزاری از سازمان مجاهدین خلق ]منافقین] از جمله موضوعاتی است که مردم ایران درباره آن اتفاق‌نظر دارند.

من پیش از این به ایران رفته و با عموم مردم صحبت کرده‌ام. اقدامات تروریستی این گروه که منجر به کشته شدن نه تنها مسئولین جمهوری اسلامی بلکه شهروندان معمولی شد، علاوه بر پذیرفتن کمک از صدام پس از حمله عراق به ایران، این گروه را از چشم مردمی که ادعا می‌کند نماینده آنهاست انداخت.

وی که ۲ سال در پنتاگون به‌عنوان مشاور در امور ایران و عراق فعالیت کرده، در ادامه مقاله خود با اشاره به حذف گروهک منافقین از لیست گروه‌های تروریستی پس از خرید حمایت‌های مسئولین آمریکایی توسط این گروهک ادامه داد این عمل از آنها یک گروه دمکراتیک نمی‌سازد.

روبین همچنین به روایت دانشجوی قرقیز از حضور در تجمع منافقین در ویلپنت اشاره نمود و افزود: به نظر می‌رسد که رؤسای این گروه، حال باید علاوه بر پولی که به سخنرانان می‌پردازند تا در تجمع‌هایشان به مدح آنان بپردازند به مخاطبینشان هم پول بدهند.
وی افزود: مجاهدین خلق نه تنها یک فرقه چندش‌آور است که حاضر است برای جلب حمایت، بدون در نظر گرفتن سابقه‌اش هر چیزی بگوید، بلکه یک پوسته تو خالیست.

*وطن امروز

علت بازگشت پرونده هاشمی به دادسرا

وکیل‌مدافع مهدی هاشمی گفت که هنوز بازپرس پرونده موکلش انتخاب نشده است. سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش گفت: اخیرا شنیده‌ام که دادستانی تهران گفته‌اند می‌خواهند برای این پرونده بازپرس انتخاب کنند و ما منتظر هستیم بازپرس پرونده مشخص شود تا پرونده را مطالعه کنیم.

وی اظهار کرد: تصمیم دادگاه این بوده که ما پرونده را در محل دادسرا مطالعه کنیم ولی هنوز موفق به این کار نشده‌ایم. قرار بود نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری در دادگاه انقلاب برگزار شود ولی به دلیل موافقت دادگاه با استمهال مهدی هاشمی و همچنین وجود نقص در کیفرخواست این پرونده به دادسرا بازگشت.

نجفی: روحانی جزو ۴ نامزد اصلاح‌طلبان نبود

سخنگوی کمیته ۷ نفره اصلاح‌طلبان در انتخابات می‌گوید روحانی در فهرست نامزدهای اصلاح‌طلبان قرار نداشت و بعدها مورد حمایت این طیف قرار گرفت. محمدعلی نجفی در گفت‌وگو با آسمان با شرح فعالیت‌های اصلاح‌طلبان از تشکیل تیم ۳۰ نفره و ۵۵ نفره مشاوران خاتمی در آبان سال گذشته سخن گفت و درباره برآیند نهایی نظر این تیم اظهار داشت: در آخرین جلسه قبل از ثبت‌نام تقریبا از اینکه آقای خاتمی یا هاشمی وارد صحنه شوند ناامید شدیم.

به همین خاطر یک پیشنهادی شد که از ۴ کاندیدای بالقوه که نهایتا می‌توانند نامزد اصلاح‌طلبان باشند بخواهیم تا ثبت‌نام کنند و نهایتا یکی از آنها را انتخاب کنیم. آقای روحانی در آن مرحله نبود. آقای مهرعلیزاده بود و آقای جهانگیری و محمد شریعتمداری، آقای عارف هم که عنوان کرده بود ثبت‌نام خواهد کرد.

وی درباره اینکه چرا با روحانی صحبت نشد، گفت جمعی از اصلاح‌طلبان اعتقاد داشتند که اگر ما فردی را که مواضع روشن‌تری در رابطه با گفتمان اصلاح‌طلبی داشته باشد انتخاب کنیم، بهتر است. لذا در آن مرحله توافقی درباره ایشان وجود نداشت.

وی درباره همراهی ناطق نوری با اصلاح‌طلبان می‌گوید: روشن بود که گرایش آقای ناطق نوری بین ۲ کاندیدا (عارف و روحانی) بیشتر به سمت آقای روحانی است اما در جلسه‌ای که داشتیم قول دادند اگر شما بتوانید این ائتلاف را تحقق ببخشید من از آن فرد ائتلافی حمایت می‌کنم ولو آقای عارف باشد. نجفی همچنین درباره آخرین نظرسنجی اصلاح‌طلبان تصریح می‌کند که در آن نظرسنجی روحانی ۱۲/۸ درصد و عارف ۸ درصد رأی داشته است.

منافقین در آلبانی آموزش‌های زندگی اجتماعی می‌بینند

از چند ماه گذشته با تلاش‌های سازمان ملل و مارتین کوبلر نماینده یونامی در عراق، دولت آلبانی ۲۱۰ تن از ساکنان لیبرتی را به عنوان پناهنده پذیرفت و این افراد ‌به‌رغم مخالفت سرکردگان منافقین به کشور آلبانی منتقل شده‌اند. به گزارش دیده‌بان، اعضای منافقین که به کشور آلبانی منتقل شده‌اند، بعد از تشکیل پرونده پناهندگی به کمپ آموزشی واقع در حومه تیرانا منتقل می‌شوند.

اعضای گروهک منافقین که اخیراً به کشور آلبانی منتقل شده‌اند، با هماهنگی سازمان ملل به کمپ‌های آموزشی منتقل می‌شوند تا آموزش‌های ابتدایی زندگی اجتماعی را دریافت کرده و برای زندگی در محیط‌های اجتماعی آماده شوند. کمپ‌های آموزشی که برای این کار اختصاص یافته‌اند از سوی نهادهای پناهندگی مستقر در آلبانی، به نام کمپ بازیابی نام نهاده‌ شده‌اند و قرار است اعضای گروهک را که به گفته کارشناسان سازمان ملل سال‌ها در محیطی به دور از اجتماع و ایزوله از رسانه‌ها محبوس بودند را آموزش دهند.

در این کمپ‌ها که تاکنون یکی از آنها شروع به کار کرده و توسط پلیس امنیتی حفاظت می‌شوند، افراد مستقر می‌توانند آزادانه تردد کرده و در درون یا بیرون کمپ به گردش بپردازند اما شب‌ها را باید به درون کمپ بازگردند. گفتنی است؛ اکثر اعضای منتقل شده به آلبانی به دلیل برخورداری از فضای آزاد زندگی و رسانه‌ای خواستار جدایی از تشکیلات منافقین هستند.

سودای جک برای سفر به ایران

جک استراو که پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ایران، اظهارنظرهای متعددی برای بهبود روابط غرب با ایران داشته، در تازه ترین موضع‌گیری خود گفت: قصد دارد با هدف بهبود روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران به تهران سفر کند.

وزیر خارجه اسبق انگلیس در گفت‌وگو با BBC گفت، بعد از پیروزی حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران و در حالی‌که سفارتخانه‌های ۲ کشور در پایتخت طرف مقابل تعطیل است، از طریق سفارت عمان، برای رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران پیام تبریک فرستاده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران، استراو در ادامه ابراز امیدواری کرده که روابط ۲ کشور در این دوره بهبود پیدا کرده و سفارتخانه‌های

۲ کشور در تهران و لندن بازگشایی شود. جک استراو همچنین به BBC گفته است‌:‌ «حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی» یک مقام حکومتی باشخصیت بود که همیشه می‌دانست درباره چه صحبت می‌کند و کاملا بر موضوعات مسلط بود.

*آرمان

خداحافظی «جوانان» از وزارت ورزش؟

شنیده شد که در دولت آینده به احتمال فراوان وزارت ورزش از جوانان جدا خواهد شد. «گویا در رایزنی‌های متعدد رئیس‌جمهور منتخب با رئیس مجلس یک بار این طرح از سوی روحانی مطرح شده و لاریجانی هم استقبال کرده و پیشنهاد داده که بلافاصله بعد از مراسم تحلیف و تنفیذ، دولت این لایحه را به‌صورت سه‌فوریتی به مجلس ارائه دهد.

یکی از نزدیکان رسانه‌ای روحانی نیز خبر داده که رئیس‌جمهور منتخب و تیم مدیریتی او به ادغام ورزش و جوانان اعتقادی ندارند و می‌خواهند سازمان جوانان را به‌صورت معاونت اداره کنند و ورزش را کلا به وزارتی تخصصی تبدیل سازند.»

روزه گرفتن در چین ممنوع است!

شنیده شد که دولت چین تجسس‌های وسیعی علیه مسلمانان ایگور آغاز کرده است. پایگاه اسلام الیوم، اعلام کرد که دولت تدابیر سختی در طول روزهای ماه مبارک رمضان به کار گرفته است. خردادنیوز نوشت؛ براساس اطلاعات موجود دانش‌آموزان مسلمان در طول دوره تابستان از شرکت در هر نوع فعالیت دینی منع شده‌اند، همچنین حق ندارند هیچ نوع برنامه دینی روی موبایل و یا لپ‌تاپ شخصی خود داشته باشند.

مسئولان دولتی به مسئولان فروشگاه‌ها و کارمندان ادارات دستور دادند که از روزه گرفتن در ماه رمضان خودداری کنند. نیروهای امنیتی به در خانه‌ها می‌روند و به بهانه حفظ امنیت به درون خانه‌های مسلمانان وارد می‌شوند، به آنان میوه و نوشیدنی می‌دهند و آنان را مجبور می‌کند که این مواد را در حضور مسئولان مصرف کنند و هرکس از چنین دستوری سرپیچی کند به جرم غیرقانونی روزه گرفتن متهم خواهد شد.

سنگسار یک زن به خاطر داشتن موبایل

شنیده شد که کمیسیون آسیایی حقوق بشر گزارش داد که یک زن پاکستانی براساس حکم یک دادگاه قبیله‌ای به جرم داشتن تلفن همراه، سنگسار شد. عریفه، زن جوان پاکستانی در یازدهم ژوئیه ۲۰۱۳ به جرم داشتن یک تلفن همراه توسط عمو و دیگر اقوامش سنگسار شد و درحالی در بیابانی دورافتاده از روستای محل سکونتش به خاک سپرده شد که هیچکس، حتی دو فرزندش اجازه حضور در مراسم تدفین وی را نداشتند. در پاکستان داشتن تلفن همراه برای یک زن جرمی بسیار بزرگ است.

مجازات آرژانتین به خاطر رابطه با ایران

شنیده شد که برخی نمایندگان آمریکایی به توافق ایران و آرژانتین اعتراض کردند. «تایمز اسرائیل» نوشت؛ نمایندگان آمریکایی خواستار مجازات آرژانتین به سبب گسترش روابط با ایران شده‌اند؛ بنابراین، شماری از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با فرستادن نامه‌هایی برای جان کری، وزیرخارجه و اریک هولدر، دادستان کل این کشور، از آنها خواسته‌اند با توجه به رویکرد دوستانه آرژانتین در مقابل ایران، درمجموعه تصمیماتی که پیش از این دولت آمریکا به نفع آرژانتین گرفته بود، تجدیدنظر شود. آنچه از نامه‌های این افراد برمی‌آید، این است که آنچه بیش از همه موجبات ناخشنودی آنها را فراهم کرده، توافق اخیر دولت آرژانتین با ایران برای حل و فصل پرونده بمب‌گذاری در مرکز یهودیان بوینس آیرس در سال ۱۹۹۴ است.

یک پیامبر میان مخالفان بشار اسد

شنیده شد که در شهر ادلب سوریه یکی از اعضای القاعده خود را پیامبری که از آسمان به او وحی می‌شود معرفی کرده است. جمهوری اسلامی نوشت؛ این فرد که اهالی ادلب او را «مسیلمه ادلبی» می‌نامند محمد السنساوی نام دارد.

شلیک راکت به گشتی اسرائیلی در مرز سینا

شنیده شد که شبکه تلویزیونی اسکای‌نیوز از تیراندازی و شلیک راکت به یک گشتی ارتش اسرائیل در منطقه مرزی سینای مصر خبر داد. شبکه تلویزیونی اسکای نیوز اعلام کرد؛ افراد مسلح از منطقه سینای مصر به سمت یک گشتی اسرائیلی حاضر در منطقه مرزی مشترک تیراندازی و راکت شلیک کردند. این درحالی است که ارتش اسرائیل اعلام کرد: (گلوله‌های ناشی از) تیراندازی در منطقه سینای مصر به داخل مرز (فلسطین اشغالی) نرسیده است.

قول جدید آمریکا به اسرائیل درباره ایران

شنیده شد که مقامات آمریکایی به مقامات رژیم صهیونیستی در قبال ایران قول داده‌اند. روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» به نقل از مقامات آمریکایی نوشت: در حالی که انتخاب حسن روحانی به ریاست‌جمهوری ایران به عنوان یک گام مثبت در روابط ایران و غرب تلقی می‌شود، اما آمریکا تمایل دارد تا قضاوت خود را بر اساس رفتارهای ایرانیان انجام دهد و نه بر اساس گفته‌های آنها.

این روزنامه صهیونیستی در ادامه نوشت؛ دولت اوباما، این اطمینان را به مقامات رژیم صهیونیستی داده که آمریکا فشارها را بر ایران کاهش نخواهد داد تا اینکه بتواند برنامه هسته‌ای ایران را پس از انتخاب شدن حسن روحانی، تحت کنترل خود درآورد.

سایت سفارت ایران در ژاپن هک شد

شنیده شد که روز گذشته تارنمای سفارت ایران در ژاپن توسط هکر‌های نا شناس هک شد. مشرق نوشت؛ ظاهرا فرد یا افرادی که اقدام به انسداد سایت سفارت ایران کرده‌اند به عربستان سعودی وابسته هستند.

عدم انتشار خبر دیدار هیات دولت با رهبری در روزنامه دولت

شنیده شد که خبر آخرین دیدار هیات دولت دهم با مقام معظم رهبری در روزنامه‌های دولتی ایران و شهروند منتشر نشد. ندای انقلاب نوشت؛ دیدارهای رهبری با مسئولان کشوری به‌خصوص رئیس یک قوه ازاهمیت ویژه‌ای برخوردار است به‌طوری که تمام روزنامه‌ها در زمان دیدار رهبری تاپ صفحه خود را تا زمان انتشار خبر خالی نگه می‌دارند و بعد از انتشار مطلب صفحات خود را برای چاپ می‌فرستند.

اینها همه مقدمه‌ای بود برای آنکه دیروز روزنامه ایران به‌عنوان روزنامه دولت و روزنامه شهروند که هر دو دیروز نه تیتر یک و نه حتی کوچک‌ترین خبری از آخرین دیدار رئیس‌جمهور و هیات دولت با مقام معظم رهبری را منتشر نکردند در صورتیکه تمام روزنامه به این مطلب بسیار مهم پرداخته‌اند.

آخرین روز کاری احمدی‌نژاد و یک تصادف جالب

شنیده شد که مرداد امسال که با روز جهانی قدس هم مصادف است، آخرین روز کاری محمود احمدی‌نژاد به‌‌عنوان رئیس‌جمهور است. این اتفاق درحالی صورت می‌گیرد که در طول هشت سال گذشته موضع‌گیری‌های قاطع احمدی‌نژاد درباره مساله فلسطین و مسائل جهان اسلام همواره کانون توجهات سران کشورها و رسانه‌ها بوده است.

از آنجا که روز ۱۲ مرداد به عنوان روز برگزاری مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی توسط رهبر معظم انقلاب تعیین شده است لذا ۱۱ مرداد که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و مصادف با روز جهانی قدس است، آخرین روز کاری محمود احمدی‌نژاد و همکارانش در قوه مجریه خواهد بود.

*خراسان

خبر خوش برای کارمندان دارای مرخصی بدون حقوق

بر اساس ابلاغیه جدید مسئولان دولتی به دستگاههای مربوطه در پایتخت، مقرر شده به خاطر درخواست های متعدد کارمندان جهت محاسبه کسور ایام مرخصی بدون حقوق سالهای گذشته کارمندان، موضوع پرداخت نقدی این ایام مرخصی برای بالا رفتن دریافتی دوران بازنشستگی به تایید مسئولان رسیده و کارمندان می توانند با احتساب جریمه دیرکرد این مرخصی ها تا پایان شهریورماه نسبت به پرداخت مبالغ مذکور اقدام کنند.

دستور جدید دولت برای رونق بشاگرد

بر اساس تصمیم هفته های گذشته هیئت دولت، مقرر شده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نسبت به احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در استان هرمزگان تا سال ۹۴ با اولویت روستاهای منطقه بشاگرد اقدام کند. همچنین بر اساس ابلاغیه یک مسئول ارشد دولتی مقرر شده ضمن پرداخت وام مناسب به اهالی بشاگرد، بانک عامل موظف شود نسبت به استقرار نمایندگی یا شعبات سیار در بشاگرد برای جلوگیری از رفت و آمد متقاضیان اقدام کند.

*تهران امروز

هاشمی نماینده ایران درمذاکره با اوباما شود

سیدسلمان صفوی، رئیس مرکز بین‌المللی مطالعات صلح و سردبیر مجله دیپلماسی صلح عادلانه در مصاحبه‌ای با دنیای اقتصاد خواسته است که هاشمی رفسنجانی از طرف ایران مسئول مذاکره با آمریکا و شخص اوباما شود.

وی در بخش‌هایی از این مصاحبه می‌گوید:در مقاله‌ای که در فایننشال تایمز چند روز پس از پیروزی دکتر روحانی نوشتم به غربی‌ها توصیه کردم با توجه به شناختی که از روحانی دارند، دوره ریاست‌جمهوری وی را به‌عنوان فرصت جدید مصالحه هسته‌ای برد-برد برای طرفین دریابند و از اشتباهات گذشته اجتناب کنند و دچار زیاده‌خواهی نشوند.

از کامنت‌هایی که ذیل مقاله اینجانب خوانندگان نوشته‌اند، متاسفانه اینطور به نظر می‌رسد که در غرب موافق ما نیستند و می‌گویند شما می‌خواهید اسرائیل را از نقشه جهان محو کنید.

از جانب دیگر الان آنها معتقدند که مسئول و تصمیم گیرنده اصلی هسته‌ای ایران رهبری است نه رئیس‌جمهور و از آن جهت که ایشان را غرب ستیز می‌دانند فعلا مردد هستند که آیا ایران می‌تواندبه توافقی عمومی برای وصول به مصالحه هسته‌ای با شورای امنیت و ۱+۵ برسد.

تلاش ایران برای دستیابی به سلاح ‌هسته‌ای را خنثی کردیم

رئیس سرویس جاسوسی انگلیس طی سخنانی مدعی شد که تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را خنثی کرد. به گزارش «دیلی تلگراف»، «سر جان ساورز» رئیس سرویس جاسوسی MI6 انگلیس طی سخنانی مدعی شده که طی برنامه‌ای تلاش ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را خنثی کرده است.

ساورزگفته: عناصر MI6 تلاش‌های ایران برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای را بی‌نتیجه کردند اما این کشور خاورمیانه‌ای خواهد توانست تا دو سال آینده خود را به سلاح هسته‌ای مجهز کند.جان ساورز مدعی شده: عملیات‌های پنهانی توسط جاسوسان انگلیس، مانع از آن شد که ایران در اوایل سال ۲۰۰۸ به توسعه تسلیحات اتمی بپردازد.

رئیس سرویس جاسوسی انگلیس مدعی شده که ایران به هدف خود تا سال ۲۰۱۴ دست خواهد یافت و این موضوع احتمال حمله نظامی از سوی آمریکا و اسرائیل را افزایش خواهد داد.ساورز در مارس گذشته گزارش محرمانه‌ای را به کابینه انگلیس درباره تهدید نظامی فزاینده ایران ارائه کرده بود اما این برای نخستین بار است که دیدگاه خود را در این باره آشکار ساخته است.

باهنر: سرعت احمدی‌نژاد غیر مجاز بود

محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، تلاش احمدی‌نژاد در خدمت رسانی به مردم را ستودنی دانسته و گفته: سرعت احمدی‌نژاد بعضی مواقع از حد مجاز تجاوز می‌کرد و همین موجب شد که وی تنها بماند.

باهنر به مهر گفته:یکی از مشکلات احمدی‌نژاد آن بود که از خرد جمعی استفاده نکرد و تنها با حلقه محدود نزدیک به خود مشورت داشت، اما در کشور آدم‌های دیگری وجود داشتند که دلسوز نظام و انقلاب بودند، اما تصور احمدی‌نژاد این بود که خودش و اطرافیانشان دلسوز هستند و بقیه کارشکن، بنابراین دولت نیروهای مفید را از خود دور کرد.

احمدی‌نژاد: هزاران حنجره و بلندگوی بی‌انصاف علیه همکارانم بسیج شده

محمود احمدی‌نژاد که دیروز در مراسم تجلیل از تلاشگران حوزه زن و خانواده صحبت می‌کرد درباره تقدیر از دولت در روزهای پایانی گفته: برخی می‌گویند احمدی‌نژاد در این آخر دولت از همکاران خودش تشکر می‌کند و اینها دارند خودشان از خودشان تشکر می‌کنند. در این مورد باید بگویم غیر از خدای متعال و امام عصر(عج)، من تنها کسی هستم که زحمات همکارانم و خانواده‌هایشان را دیده‌ام. آنها شبانه‌روز خود را برای انقلاب و خدمت وقف کرده‌اند و من وظیفه دارم از آنها تشکر کنم.

احمدی‌نژاد گفته: رئیس‌جمهور آمریکا در سال اول ریاست‌جمهوری خود جایزه صلح نوبل گرفت در حالی‌که هنوز کاری نکرده بود ولی همکاران من کار کرده‌اند و من می‌بینم که نه تنها کسی از آنها تشکر نمی‌کند بلکه هزاران حنجره و بلندگوی بی‌انصاف علیه آنها بسیج شده‌اند و خدماتشان را زیر سوال می‌برند. به هر حال این موضوع جزو ویژگی‌های این دولت است.

من کاری ندارم که برخی ناراحت می‌شوند، آنها همیشه ناراحت هستند. اگر می‌شد من از تمام همکارانم یکی یکی با اسم و حضوری تشکر می‌کردم و این یک کار خدایی است و ما داریم وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم. به گزارش ایسنا، در این مراسم از طرف هیات دولت به پاس قدردانی از زحمات فراحی همسر رئیس‌جمهور، از او تقدیر شد و جمعی از تلاشگران حوزه زن و خانواده نیز از محمود احمدی‌نژاد تجلیل کردند.در ابتدای این مراسم نیز پروین احمدی‌نژاد در یادداشتی با عنوان برادرم تو شهید تهمت شدی از احمدی‌نژاد تقدیر کرد.

روحانی تیم اقتصادی خود را رونمایی کرد

در دیدار حسن روحانی با مجلسی‌ها، تیم اقتصادی وی که از آنها به‌عنوان وزرای احتمالی کابینه هم یاد می‌شود، رونمایی شد.

به گزارش تسنیم، در حالی حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب تاکنون هرگونه انتخاب اعضای کابینه دولت یازدهم را تکذیب کرده و رسانه‌ها را نیز از گمانه‌زنی برحذر داشته است که در جلسات متعددی که برگزار می‌کند، چهره‌های مشابهی در تمامی این جلسات که از آنها به‌عنوان گزینه‌های احتمالی تیم اقتصادی کابینه دولت یازدهم یاد می‌شود، رئیس‌جمهور منتخب را همراهی می‌کنند.

در جلسه با مجلس نیز همین چهره‌ها همراه رئیس‌جمهور منتخب بودند که شامل محمدباقر نوبخت، علی ربیعی، اکبر ترکان، محمدرضا نعمت‌زاده، مرتضی بانک، محمد شریعتمداری، اسحاق جهانگیری و محمد نهاوندیان است و البته این چهره‌ها در حال حاضر بیشتر به‌عنوان مشاوران رئیس‌جمهور منتخب مطرح هستند.

روایت ایرنا از اختلافات محمود و داوود

خبرگزاری ایرنا روز یک‌شنبه به تندی به برادر رئیس‌جمهور، یعنی داوود احمدی‌نژاد حمله کرده و نوشت که رئیس‌جمهور به پیروی از حضرت علی(ع) و در راه اجرای عدالت، برخی از یاران خویش و حتی برادر خود را از دست داد. ایرنا تحت عنوان «داوود احمدی‌نژاد کیست؟» سوابق حرفه‌ای برادر رئیس‌جمهور را بر می‌شمارد و به «سرشکستگی‌ها»یی اشاره می‌کند که «حاج داوود در راستای برخی مسائل از جانب رئیس‌جمهوری» دیده است.

به نوشته ایرنا، حاج داوود که از جمله ریاست بازرسی ویژه ریاست‌جمهوری و مسئولیت اطلاعات بسیج را عهده‌دار بوده، به دلیل تحمل همان سرشکستگی‌ها، شروع به تهمت‌پراکنی علیه برادر خود و یاران وی می‌کند.ایرنا فهرستی از «دروغ‌پردازی‌ها و تهمت‌پراکنی‌ها»ی حاج داوود تهیه کرده است. بر اساس این فهرست، حاج داوود پیوسته علیه «جریان انحرافی» و ظاهرا اسفندیار رحیم‌مشایی فعالیت می‌کرده و فرد اخیر را عضو انجمن حجتیه می‌دانسته است.

به نوشته ایرنا، برادر رئیس‌جمهور، نسبت به طرح «مکتب ایرانی» در مقابل اسلام نیز نگاه انتقادی داشته است.ایرنا می‌افزاید که حاج داوود تلاش می‌کرده تا به دروغ، بر روابط نزدیک رحیم‌مشایی با عطاالله مهاجرانی تاکید کند.در واقع، خبرگزاری ایرنا می‌گوید که داوود احمدی‌نژاد با دروغ‌پراکنی علیه جریان معروف به انحرافی وعلیه اسفندیار رحیم‌مشایی، قصد ضربه‌زدن به رئیس‌جمهور و دولت وی را داشته است.

زیباکلام: چرا به الله‌کرم احترام می‌گذارم؟

صادق زیباکلام در صفحه خود در فیس‌بوک نوشته: در جریان توصیف مناظره نا تمام با سردار حسین الله‌کرم در دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت، برخی از دوستان با تعجبی حاکی از تاسف پرسیده‌اند که چرا من اینقدر به حسین الله‌کرم احترام می‌گذارم و برای وی ارزش قائلم؟ توضیحی که می‌خواهم بدهم بیش از آن که اساس و مبنای عقلانی و منطقی داشته باشد بیشتر بر پایه احساس و عاطفه است.

زیباکلام در ادامه نوشته:سال ۱۳۶۳ بود و ایران درگیر یک جنگ تمام عیار با عراق. من در مهر ماه آن سال به همراه خانواده‌ام برای تحصیل در مقطع دکترا به انگلستان رفتم و حسین الله‌کرم هم در همان مهر ماه به ارتفاعات «بازی دراز» در غرب کشور که در اشغال عراق بود، اعزام شد. نکته جالب این است که هر دو ما داوطلبانه راه مان را انتخاب کرده بودیم. در تمام شش سالی که من با خیال راحت و در آسایش در انگلستان درس می‌خواندم، حسین الله‌کرم در جبهه بود.

وی در ادامه می‌نویسد:درعین حال این را هم می‌پذیرم و کاملا قبول دارم که صرف اینکه و نفس اینکه حسین الله‌کرم هشت سال داوطلبانه به جبهه رفته و جنگیده و بارها ممکن بوده که به شهادت برسد به هیچ روی به معنای آن نیست که حسین الله‌کرم دارای یک حق یا امتیازی بیش از دیگران است یا آنکه افکار و عقاید وی می‌بایستی از یک وزن و جایگاهی بیش از افکار و عقاید دیگران برخوردار باشد. نه، مسئله فقط در نفس در نظر گرفتن و فراموش نکردن آنچه که حسین الله‌کرم و حسین الله‌کرم‌ها در آن هشت سال انجام دادند هست و بس.

*قانون

روایتی از آیت ا… مصباح یزدی؛مردانی با لباس‌ سفید و شمشیردر جنگ ۳۳ روزه

رئیس موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (س) گفت: جنگ ۳۳ روزه حزب ا… با رژیم صهیونیستی همراه با امدادهای غیبی بود و وقایع آن جز با توجه به امداد غیبی، قابل تفسیر نیست.

به گزارش سایت انتخاب، آیت‌ا… محمد تقی مصباح یزدی یکشنبه شب در جلسه درس اخلاق ویژه ماه رمضان، جنگ ۳۳ روزه را همراه با امدادهای غیبی دانست و اظهارکرد: در جنگ ۳۳ روزه اتفاقاتی افتاد که جز به صورت امداد غیبی قابل تفسیر نیست. من از شخص سید حسن نصر ا… شنیدم که گفت اسرائیلی‌ها به نیروهای حزب ا… حمله می‌کردند، ولی پس از عقب نشینی نیروهای حزب ا…، نیروهای اسرائیلی پیشروی نمی‌کردند، دلیل را که از سربازان اسرائیلی جویا شدند، آن‌ها گفتند که مردانی با لباس‌های سفید با شمشیر با ما می‌جنگند.

وی اضافه کرد: سربازان اسرائیلی قضیه جنگیدن مردانی با لباس‌های سفید به همراه شمشیر را در مصاحبه با شبکه‌های اسرائیلی گفتند و در جنگ ۳۳ روزه داستان‌های عجیبی اتفاق افتاد که مصادیق امداد غیبی زنده شد، البته در طول دفاع مقدس نیز از این موارد داشتیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به دلیل امدادهای غیبی اظهار کرد: امدادهای غیبی خداوند به این دلیل است که انسان بهانه‌ای را برای انجام ندادن تکلیف خود نداشته باشد و موارد امدادهای غیبی در دفاع مقدس متواتر اجمالی بود.

*جمهوری اسلامی

توهین جدید نتانیاهو به منتخب مردم ایران

* بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی آمریکا تهدید کرد درصورتی که آمریکا نخواهد با اسرائیل در اقدامی قاطع علیه هسته‌ای شدن ایران همراهی کند، او ممکن است خود رأساً اقداماتی انجام دهد. وی در اظهاراتی توهین آمیز علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران و رأی ملت ایران گفت: روحانی یک گرگ در لباس میش است و دنیا نباید فریب او را بخورد.

وی همچنین امید به انجام اصلاحات در ایران را بی‌پایه و اساس خواند. این سخن نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه رئیس‌جمهور آینده ایران نشانگر برهم خوردن محاسبات این رژیم و انتخاب دقیق ملت ایران است.

خرافه گویی سلفی‌های متحجر، برای باز گرداندن مرسی همچنان ادامه دارد

* سلفی‌های متحجر، برای باز گرداندن مرسی به کاخ ریاست جمهوری متوسل به خرافات شده‌اند. این روزها چند فیلم یوتیوب در میان کاربران عرب شبکه‌های مجازی دست دست می‌شود.

در یکی از فیلم‌های مشهور، شیخ احمد عبدالهادی، از وعاظ شناخته شده مصری و حامی جماعت اخوان المسلمین در جمع متحصنان مسجد رابعه العدویه گفت: برخی از صالحان در مدینه در رویاهای شخصی و مکاشفات خود، جبرئیل را مشاهده کرده‌اند که وارد مسجد رابعه شده تا در میان متحصنان نماز گذارد.

این واعظ مصری، علاوه بر این ادعا کرد: “در مکاشفه ای، رسول خدا صلی‌الله علیه [وآله] و سلم را در مجلسی دیده‌اند که مرسی و برخی دیگر نیز حضور داشتند. وقت نماز می‌رسد و مردم پیامبر را جلو می‌اندازند تا به او اقتدا کنند اما رسول خدا مرسی را پیش انداخته و امام جماعت قرار می‌دهند.

“این قبیل ادعاهای بی‌پایه، نشان می‌دهد جماعت اخوان المسلمین در حکومت و کشورداری به جای آنکه بر اسلام واقعی متکی باشد، بر امور واهی و تخیلات متکی بود و یکی از عوامل فاصله گرفتن مردم مصر از حکومت مرسی و اخوان المسلمین نیز همین امر است.

دل نوشته پروین احمدی‌نژاد خطاب به برادرش: او شهید تهمت است !

* پروین احمدی نژاد در مراسم تجلیل از فعالان حوزه زن و خانواده در دل نوشته‌ای، برادرش را مظلوم و غریب دانسته و غربت و مظلومیت او را با غربت و مظلومیت پیامبر و ائمه و شهید بهشتی و شهید رجائی مقایسه کرد.

به گزارش خبرنگار دولت باشگاه خبرنگاران، وی خطاب به برادر خود نوشت: “اگر بر شهید بهشتی با سرمایه‌دار بودن و مستبد بودن و بر شهید رجایی با برچسب بی‌سوادی تاختند اما بر تو بدترین توهین‌ها و تخریب‌ها روا داشتند و تو را بزرگترین خطر از صدر اسلام تاکنون دانستند…

غریب‌تر از تو قصه غربت رسول خدا(ص) ست که سالها مواجه با نفاق بوده است. غریب‌تر از تو قصه علی(ع) است؛ قصه دل پردرد و غصه خنجر و تیر و محراب و قلب شکافته و اینکه او ادامه راه رسول خدا(ص) ست. غریب‌تر از تو قصه‌ام ابیهای پهلو شکسته و بازوی کبود خیرالنساء العالمین(س) و حجت خدا بر اولیاست.

غریب‌تر از تو قصه تنهایی حسین(ع) و زهر تیر است. غریب‌تر از تو قصه حسین(ع) و شمشیرهای بران و خط سرخ شهادت است. و از همه غریب‌تر قصه فراق امام عصر(عج) است که هزار و اندی سال است که غریب نشین است.”پروین احمدی نژاد دیروز در مراسم تجلیل از فعالان حوزه زن و خانواده توسط برادر خود محمود احمدی نژاد مورد تجلیل قرار گرفت. وی نامزد انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران بود ولی رأی نیاورد.

منبع : مرآت

برچسب:

تاريخ ارسال مطلب : ۲۵ تیر, ۱۳۹۲ | دسته: خبر, خبر سیاسی

عضويتعضويت : ارسال جديدترين عکسها و مطالب داغ روز هر شب به ايميل شما [اينجا کليک کنيد] عضويت
توضيحاتي در باب خانم توکلی | خانم توکلی's آي دي AIM

تمام پست هاي نوشته شده توسط


قسمت نظرات برای این مطلب غیر فعال شده است.
?